Aspirīnam, ko parasti lieto migrēnas un cita veida diskomforta mazināšanai, ir vēl viens unikāls lietojums – dārzkopībā. Tās īpašības palīdz stiprināt augu imunitāti, paātrina to augšanu un uzlabo ziedēšanu.
Aspirīns satur acetilsalicilskābi, kas stimulē augu dabiskos aizsardzības mehānismus. Tādējādi tie spēj labāk pretoties slimībām, piemēram, sēnīšu infekcijām. Pētījumi liecina, ka aspirīns palielina augu fotosintēzes spēju, nodrošinot tiem labāku uzturu.
Šī viela arī aktivizē bojāto daļu reģenerācijas procesus. Īpaši lietderīgi ir aspirīnu lietot ziediem, kas zied spilgtāk un ilgāk. Tā lietošana var samazināt stresa faktoru, piemēram, sausuma vai pēkšņa aukstuma, negatīvo ietekmi.
Kā pareizi pagatavot aspirīna šķīdumu
Vienkāršākais veids ir izšķīdināt 1 aspirīna tableti 1 litrā nostādināta ūdens. Lai viela iekļūtu efektīvāk, ieteicams tableti vispirms sasmalcināt pulverī.
Šķīdumu var izmantot gan laistīšanai, gan lapu izsmidzināšanai. Sakņu barošanai pietiek ar augu laistīšanu ar šķīdumu reizi mēnesī. Izsmidzināšana tiek veikta retāk, apmēram reizi 6-8 nedēļās.
Ir svarīgi lietot tikai svaigi pagatavotu šķīdumu, jo pēc kāda laika tā efektivitāte samazinās. Pārāk koncentrēta šķīduma lietošana var sabojāt augu, tāpēc esiet uzmanīgi ar devu.
Augi, kuriem īpaši patīk aspirīns
Daži augi jūtami reaģē uz barošanu ar aspirīnu. Piemēram, vijolītes sāk ziedēt ātrāk, ja tās apstrādā ar vāju zāļu šķīdumu. Orhidejas saņem papildu enerģiju, lai atgūtos pēc ziedēšanas vai stresa. Ģerānija, viens no visjutīgākajiem augiem pret aspirīnu, aktīvi sāk dot jaunus dzinumus un rada košus ziedus.
Aspirīns ir piemērots arī tādu dārzeņu kultūru, kā tomātu vai paprikas ārstēšanai, palīdzot tām pretoties sēnīšu slimībām. Tas palīdz stiprināt jaunus stādus un ziedošus dekoratīvos augus. Turklāt to izmanto, lai reanimētu augus, kas sākuši izbalēt. Tātad šī produkta izmantošanas klāsts ir ļoti plašs.
Lai gan aspirīns ir drošs augiem, ir svarīgi ievērot dažus noteikumus. Jums nevajadzētu barot augus pārāk bieži, lai neradītu atkarību. Acetilsalicilskābes pārpalikums var kavēt augšanu vai izraisīt lapu apdegumus.